2020 Online Show Gundog Group Winners Many thanks to our judge Debbie Fenn
1st G17 - Bonapartist Peaky Blinder, Aukse Drozdova & Karen Williams
2nd G3 - Bushbane Rathlin Caspellwynd, Kate Thomson
3rd G13- Lordsett Jim Beam, Mrs J Whitworth
1st G14 - Sireva Sailing by Coastedge, Russell Clarke
2nd G29 - Nadavin Yevgenia, J & C Holgate
3rd G34 - Meltarose Madelaine, Kathy Taubman
1st G32 - Gwendariff Justtalkaboutme, F & A Meadows
1st G12 - Blackjack Double Down, Sandy Wollschlager
2nd G31 - Raynechaser Luna Eclipse, Isobel West
1st G1 - Lembas Swing Both Ways at Mibridge, Bridget Jeffrey
2nd G27 - Manteauplat Tom Putt, Alana Protheroe
3rd G7 - Yennadon Calvay JW, Laura Millar
1st G15 - Wensleydale Amaretto, Louise Beasley
2nd G23 - Manteauplat Black Pippin, Amelie Milton
3rd G4 - Rafthouse Cygnet of Stonedragon, Sami Bull
1st G6 - Yennadon Benriach JW, Laura Millar
1st G22 - Madelea Magic Tricks, Amelie Milton
2nd G33 - Wakaduze Wah Pen Dah Ska, Sophie Pashley
3rd G30 - Wakaduse Wi Mimbe at Raynechaser, Isobel West
1st G21 - Cassom Canaletto at Barnsbur, Margaret Burley
2nd G2 - Carohall Daydreamer at Mibridge, Bridget Jeffrey
1st G28 - Sh Ch Zendarric It’s a Kind of Magic within Wroxham JW, Eileen Walker
2nd G42 - Calvdale I Say of Fallenleaf CW18 CJW18, Jo Cuniffe
3rd G10 - Kylowen Demelza, B & K Attwood
1st G41 - Sh Ch / Ir Ch Calvdale My Girl of Fallenleaf JW ShCM Ir Vet GBVW, Jo Cunliffe
2nd G8 - IR SH CH Moorash Lady Ygraine ShCM, IR VET CH, VW, B& K Attwood
3rd G24 - Halloran Phoenix Over Luckswarren, Melanie Bysouth
1st G9 - IR SH CH Kylowen Drym SHCM, B & K Attwood
2nd G18 - Sh Ch Bonapartist Lietenant, Karen & David Williams
1st G6 - Yennadon Benriach JW, Laura Millar
2nd G28 - Sh Ch Zendarric It’s a Kind of Magic within Wroxham JW, Eileen Walker
3rd G15 - Wensleydale Amaretto, Louise Beasley
G14 - Sireva Sailing by Coastedge, Russell Clarke
ESS G41 - Sh Ch / Ir Ch Calvdale My Girl of Fallenleaf JW ShCM Ir Vet GBVW, Jo Cunliffe
WSS G9 - IR SH CH Kylowen Drym SHCM, B & K Attwood
2020 Online Show Terrier Group Winners Many thanks to our judge Brian Aubrey
1st T39 - Border Terrier - Botterox Chaos - Siobhan Hillman
1st T09 - Border Terrier - Orangebox A New Hope at Itsaso - Libby Tanton-Joy
2nd T18 - Bull Terrier - Razorsedge Girls Got Rhythm - Maria Richardson & Mr G Ham
3rd T06 - Sealyham Terrier - Ornella Coconut Ice - Hannah Downie
1st T20 - Bull Terrier Miniature - Llubinim Cockney Demon - Nat Hughes
2nd T23 - Staffordshire Bull Terrier - Borgstaff Nightswatch - Miss J Guiver & Mr J Barren
1st T19 - Bull Terrier Miniature - Llubinim Chick Chick Boom at Bullytiger - Nat Hughes
2nd T05 - Irish Terrier - Ivyblue Crinkles - Vicky Lee
3rd T11 - Staffordshire Bull Terrier - Assilio Shooting Star - Jennie Logan
1st T29 - Border Terrier - Prince Rainbow Blue - Ms Rhiannon Bevan
2nd T41 - Bull Terrier - Bruneye Bismarck for Casodon - Caroline Pleasants
3rd T33 - Staffordshire Bull Terrier - Biggleswick Billy No Mates - Gina Corti
1st T35 - Wire Fox Terrier - Jean de Cresecques avec Furlongfox ShCM - Poppy Wynter Kim Hampton
2nd T16 - Staffordshire Bull Terrier - Biggleswick She Devil - Scott Thomas & Karen Thomas
3rd T44 - Bull Terrier Miniature - Aedestaurum Fancy Dress at Olympusbulys - Mr & Mrs John Mark Harper
1st T07 - Sealyham Terrier - Eleighwater Axel - Hannah Downie
2nd T36 - Wire Fox Terrier - Robelroy Many Dreams at Furlongfox ShCEx - Poppy Wynter Kim Hampton
3rd T03 - Cairn Terrier - Birselaw Dark Charmer ShCM - Jo Lamb & Bernard Saltmarsh
1st T14 - Airedale Terrier - Kaolin Little Miss Sparkle - Emma Webber
2nd T32 - Soft Coated Wheaten Terrier - Eblanahalls Honeytrap - Laura Lui
3rd T26 - Parson Russell Terrier - Pacolito Recent Rumour - David & Karen Kirkby
1st T30 - Soft Coated Wheaten Terrier - Eblanahalls Aye Right - Laura Lui
2nd T42 - Bull Terrier - Olympusbulys Thoren Luck - Mr & Mrs John Mark Harper
3rd T43 Bull Terrier Miniature - Chattanooba Choo Choo Aedestaurum - Mr & Mrs Harper
1st T37 - Skye Terrier - Bearreraig Tianavaig Bay - Amanda Lafferty
2nd T31 - Soft Coated Wheaten Terrier - Thistlebe Them There Eyes at Eblanahalls ShCM ShCEx-20/05/2013-Laura Lui
3rd T13 Airedale Terrier - Jokyl Stars In Her Eyes ShCM - Emma Webber
1st T17 - Staffordshire Bull Terrier - Biggleswick Funky Devil JW - Scott Thomas & Karen Thomas
2nd T27 - Soft Coated Wheaten Terrier - Kirktonhill Rumour Has It SHCM - Jennifer Mackenzie
3rd T12 - Airedale Terrier - Sherifs Red Hot ShCM - Emma Webber
1st T10 - Border Terrier - Ch Dowgri Demelza - Trudi Baird
2nd T21 - Bull Terrier Miniature - Ch Sariluda Gentalman Jack - Nat Hughes
3rd T43 - Bull Terrier Miniature - DCh (VDH), Ch-HR Into Darkness vom Hause Wilke - Stefanie Deutschmann-Cirillo
1st T07 - Sealyham Terrier - Eleighwater Axel - Hannah Downie
2nd T29 - Border Terrier - Prince Rainbow Blue - Ms Rhiannon Bevan
3rd T30 - Soft Coated Wheaten Terrier - Eblanahalls Aye Right - Laura Lui
T09 - Border Terrier - Orangebox A New Hope at Itsaso - Libby Tanton-Joy
T17 - Staffordshire Bull Terrier - Biggleswick Funky Devil JW - Scott Thomas & Karen Thomas
T10 - Border Terrier - Ch Dowgri Demelza - Trudi Baird
2020 Online Show Hound Group Winners Many thanks to our judge Louise Tope
1st H16 - Whippet - Bowdonia Go The Distance for Stalwart, Vicky Martin
2nd H10 - PBGV - Elsfir Monsieur Oakley, Megan Crowe
1st H22 - Beagle - Kellitcreed Dirty Diana, Diane Bridgeman
2nd H19 - Beagle - Gempeni Cornflower, Hazel Deans
1st H20 - Whippet - Citycroft Chasing Rainbows, Josie Manley
2nd H25 - Mini Smooth Dachs - Stargang Lord Dashington, Cathryn Gleave
1st H14 - Afghan Hound - El Roalito Little Silver, Mo Hudson
2nd H15 - Basset Hound - Lauralee Don’t Stop Me Now at Devonhound, Caz Turner
3rd H05 - Irish Wolfhound - Madalinca Souls Trio Legacy, Lin Ashton
1st H01 - Saluki - JAY JP Seabird el Panjsher JW (Imp JP), Linda Aldous & Jeanette Glanister
2nd H13 - Afghan Hound - Affyneeta Nemesis Black, A Dobson
3rd H11 - Elkhound - Norvin Marvel of Brawdor, Laura Stephenson
1st H27 - Beagle - Timamso Suraya at Rubeusbay, Zoe Adey
1st H03 - Whippet - Brave Pheonix, Jenny Needham
2nd H12 - Elkhound - Bowerhinton Bangalore at Brawdor, Laura Stephenson
1st H26 - Hamiltonstovare - Caldecacre The Dazzler at Rubeusbay, Zoe Adey
2nd H23 - Beagle - Davicard Hummingbird of Parkebreeway, Liz and Gerry Breeze
3rd H08 - Whippet - Arbee Anzac Rose, Ann Robert
No Entries
1st H24 - Beagle - Dufosee Dragonfly of Parkebreeway, Liz and Gerry Breeze
2nd H04 - Irish Wolfhound - Bonnies Sonas Of Madalinca, Lin Ashton
1st H18 - Whippet - Bescott Oxford Pioneer, Mary Anderson
2nd H28 - Hamiltonstovare - Sufayre Angels Whisper at Rubeusbay, Zoe Adey
1st H01 - Saluki (from Post Grad Dog) - JAY JP Seabird el Panjsher JW (Imp JP), Linda Aldous & Jeanette Glanister
2nd H14 - Afghan Hound (from Junior Bitch) - El Roalito Little Silver, Mo Hudson
3rd H24 - Beagle (from Open Bitch) - Dufosee Dragonfly of Parkebreeway, Liz and Gerry Breeze
H17 - Afghan Hound - Ch Gilari Handsome Devil JW, Clari and Jill Cross
H22 - Beagle - Kellitcreed Dirty Diana, Diane Bridgeman
H18 - Whippet - Bescott Oxford Pioneer, Mary Anderson
H17 - Afghan Hound - Ch Gilari Handsome Devil JW, Clari and Jill Cross
2020 Online Show Utility Group Winners Many thanks to our judge Gary Quest
1st U11 - Autumnspell Chances Are, Mandy O'Doherty
2nd U16 - Busterleigh Symphonica, Mr S Vosper
3rd U35 - Lyzarho White Here White Now, Lydia Williams
1st U25 - Karamyst Magic Moment, Karen King
2nd U04 - Maddidalli River Song, Hayley Davies
1st U22 - Buzzbrook Spellbreaker, Ellie Chattaway
2nd U49 - Ryneco Solo Secret, Cathryn Gleave
3rd U44 - Borobullyz Only The Brave, Sandy Nugent
1st U45 - Whizzkees Silver Spirit, S & A Hill
2nd U24 - ATASTAR American Dream, Amy Gilbert
1st U19 - Susu Prince Charming, Olivia Thompson
2nd U07 - Arabesque at Devonia (imp RUS), Mrs V & Mr S Marshall
3rd U05 - Maxibulz the muse of love at Battenbulls, Gemma Howard
1st U42 - Ravenways Don't Let Go for Tibwood, Lucy Abercrombie
2nd U40 - Nalderhill Aphrodite at Waltzaway, Carla Chappell
3rd U41 - Kystuno Jasappel, Josie Steventon
1st U28 - Jaytor Clarion Collusion, Louise Cunningham
2nd U17 - Busterleigh seven seas, Mr S Vosper
3rd U20 - Lilylove Notorious McGregor at Wencar, Carol Newman
1st U21 - Shydally Dahlia, Ellie Chattaway
2nd U34 - Habanera Eldzh Hope for Lyzahro, Lydia Williams
3rd U09 - Washoe I got the girl at Beaufrogz, Michelle Stidwell
1st U31 - Cairnbraid Lukimbi of Gladsheim, Sarah Williams
2nd U10 - Lairdstom Oban bay boy at Beaufrogz, Michelle Stidwell
3rd U13 - Odinschild violet prince, Tim Vaughan
1st U32 - Gladsheim Arunika, Sarah Williams
2nd U08 - Torrikees Made in Heaven at Devonia, Mrs V & Mr S Marshall
3rd U46 - Whizzkees Ebony Silver for Plymkees JW, S & A Hill
1st U02 - Tibbymills Ace of Hearts SHCM VW, Pauline Campbell
2nd U18 - Sealaville he’s Austin at Busterleigh ShCM, Mr S Vosper
3rd U43 - Jackantoes Joy among Tibwood, Lucy Abercrombie
1st U23 - CH Marnbri Tiger Lily Under Autumnspell JW, Mandy O'Doherty
2nd U48 - Ch Kertellas Talking in Codes at Montravia JW, Cathryn Gleave
3rd U14 - CH Kichigai's only the lonely, Natasha Hickson
1st U31 - Cairnbraid Lukimbi of Gladsheim, Sarah Williams
2nd U19 - Susu Prince Charming, Olivia Thompson
3rd U21 - Shydally Dahlia, Ellie Chattaway
U11 - Autumnspell Chances Are, Mandy O'Doherty
U02 - Tibbymills Ace of Hearts SHCM VW, Pauline Campbell
U23 - CH Marnbri Tiger Lily Under Autumnspell JW, Mandy O'Doherty
2020 Online Show Pastoral Group Winners Many thanks to our judge Liz Woodward
1st P17 - Infindigo Onnekas Ruskka - Finnish Lapphund
2nd P26 - Chimay Wily Wizard - Belgian Shepherd
3rd P25 - Revloch Quintessential - Belgian Shepherd
1st P16 - Ohanaway she’s a rebel - Swedish Vallhund
2nd P12 - Jachelm Artic Raider - Collie
3rd P10 - Hatura Del Somni Catala - Catalan Sheepdog
1st P21 - Pascale (Imp Dnk) - Picardy Sheepdog
1st P22 - Villanyda Flaming Hot With Aussiame - Australian Shepherd
1st P07 - Thwaitlake Magical Dreams for Jachelm - Collie
2nd P03 - Arundall Mithra - Briard
3rd P11 - Perego’s Loki’s Mischief at Amowahau - Catalan Sheepdog
1st P01 - Peregos Minerva's Wisdom - Catalan Sheepdog
2nd P23 - Kintaro Lady Sansa of Sannah - German Shepherd
1st P05 - Solyric Inaugural Gold JW - Shetland Sheepdog
2nd P13 - Hawksflight In Overdrive - Belgian Shepherd
3rd P32 - Bentlise Firs Connor - Shetland Sheepdog
1st P30 - Hawksflight Milady de Winta - Belgian Shepherd
2nd P04 - Salieri Heaven Knows at Arundall - Briard
3rd P33 - Stonedragon Blacktip Bay - Belgian Shepherd
1st P14 - Hawksflight The Phoenix - Belgian Shepherd
2nd P27 - Suzdans Ollivanders - German Shepherd
3rd P02 - Le Magicien D'oz Du Clos Millette at Peregos - Catalan Sheepdog
1st P29 - Kintaro Hot off The Press - German Shepherd
1st P19 - Ch arnscroft Di Nah Sawr Us Rex VW ShCM - Norwegian Buhund
2nd P20 - Rannaleroch Chilaca at Applecree - Australian Shepherd
1st P24 - Ch Revloch Di Canio - Belgian Shepherd
1st P19 - Ch Arnscroft Di Nah Sawr Us Rex VW ShCM - Norwegian Buhund
2nd P30 - Hawksflight Milady de Winta - Belgian Shepherd
3rd P22 - Villanyda Flaming Hot With Aussiame - Australian Shepherd
P17 - Infindigo Onnekas Ruskka - Finnish Lapphund
P19 - Ch arnscroft Di Nah Sawr Us Rex VW ShCM - Norwegian Buhund
P24 - Ch Revloch Di Canio - Belgian Shepherd
2020 Online Show Working Group Winners Many thanks to our judge Lisa Newton
1st W02 - Cwnhapus Jenson Button, Huw Morris
1st W10 - Samjoe The Good Witch, Sue & Lauren Perfitt
No Entries
1st W04 - Jutlander's Bat Out Of Hell To Anadain (IMP DNK), Anna McLellan
2nd W05 - Dasval Stands With A Fist, Mrs Joanne George
1st W16 - Oakholme Imperial Wizard, Joanne Smith
2nd W03 - Cwnhapus Innoko JW, Huw Morris
1st W01 - Megalmar Cecelia, Becky Verran
No Entries
1st W08 - Samjoe The Dream Lives On, Sue & Lauren Perfitt
2nd W06 - Salonga Let’s Get Wicked, Sarah Jacobs
3rd W07 - Jojavik Kissy Suzuki ShCM ShCEx, R P Massey & R J McGeoch
No Entries
1st W13 - Zeegees Walks in Beauty, N Frist
2nd W22 - Lisjovia Keep The Faith For Pafaxen, Miss Claire Church and Mr Richard Bamford
3rd W11 - Endlessacreas Just Hattie at Coulbymoor, Jacqui Davies
1st W12 - Ch Albanywater Sea Dancer at Davistell SHCM, Stella Baxter
2nd W20 - Debutante Vom Schloss Erhenberg Mit Daserbe ShCM VW, Lydia Mellor
3rd W14 - Kodam I Can Be Your Hero, R P Massey & R J McGeoch
1st W17 - IR/INT CH Ferncliffe Eykel at Moymuklemury CJW18. Jun Ch., Amy Stewart
1st W04 - Jutlander's Bat Out Of Hell To Anadain (IMP DNK), Anna McLellan
2nd W13 - Zeegees Walks in Beauty, N Frist
3rd W12 - Ch Albanywater Sea Dancer at Davistell SHCM, Stella Baxter
W10 - Samjoe The Good Witch, Sue & Lauren Perfitt
W12 - Ch Albanywater Sea Dancer at Davistell SHCM, Stella Baxter
W17 - IR/INT CH Ferncliffe Eykel at Moymuklemury CJW18. Jun Ch., Amy Stewart
2020 Online Show Toy Group Winners Many thanks to our judge Angela Aylett
1st TY16 - Sharhazlah's Suave Devil
2nd TY11 - Clynymona Lyckalotte Boldo
3rd TY30 - LizLanMor Gentleman Jim
1st TY35 -Mirriwills Avalon's
2nd TY13 - Little White Wonder Xita Tova
3rd TY29 - LizLanMor Dear Doreen
1st TY12 - Clynymona Sharlarna's Golden Balls
2nd TY26 - Hawksflight On The Town
1st TY25 - Panspayon Jewel Of The Nile
2nd TY28 - Klerkshof Karrie Ann at LizLanMor
1st TY22 - Paradiz Ronado Toy Story
2nd TY33 - Moltobello pride and joy of Hulawawas
3rd TY18 - Lireva's Hugh's Still Stan Din at Sharhazlah
1st TY21 - Paradiz Ronado Hasta La Vista Baby
2nd TY32 - Parcauwen Lunar Eclipse with Oolagha
1st TY23 - Zobear Le Grand Teddy
2nd TY14 - Flamencoton Seimei
3rd TY19 - Toybox Lucifer among Sharhazlah ShCM
No Entries
1st TY43 - Estillinis Silver Surfer At Casacavallo JW (Imp SWE)
2nd TY07 - Sunny Pearls Gaspar Amoroso
3rd TY39 - Cotonkiss Heaven Help Us
1st TY24 - Ringland Yoko's Solo and Panspayon ShCM
2nd TY09 - Clynymona Jo I'm Alone
3rd TY08 - Marfick Moxy Rocks
1st TY20 - Ch Casarow's Monty Python JW ShCM VW
2nd TY38 - Ch Mairichis Blossom JW VW
3rd TY04 - Ardiente Armado Di Iberima
1st TY42 - Ch Just Kidding Of Angel’s Legacy At Casacavallo JW ShCM (Imp NLD)
2nd TY02 - Arbens Epic Swagg Of Los Perritos
1st TY24 - Ringland Yoko's Solo and Panspayon ShCM
2nd TY23 - Zobear Le Grand Teddy
3rd TY43 - Estillinis Silver Surfer At Casacavallo JW (Imp SWE)
TY35 - Mirriwills Avalon's
TY20 - Ch Casarow's Monty Python JW ShCM VW
TY42 - Ch Just Kidding Of Angel’s Legacy At Casacavallo JW ShCM (Imp NLD)