Paignton and District Fanciers Association

Gundog Group top

Paignton 2017 Gundog Group 1

Gundog Group 1: Ms S Lambert Ch Mattand Exodus JW with group judge Mrs J Miller, Mr B Limpus (Vice Chairman) & Mr P Galvin (Royal Canin)

Paignton 2017 Gundog Group 2

Gundog Group 2: Mrs A J Graham Taimere's Twister Round Nyliram JW Sh.CM with group judge Mrs J Miller

Paignton 2017 Gundog Group 3

Gundog Group 3: Mrs B Morris, Miss L J Bryant & Mrs L Nelson Am Ch Sh Ch Silhouette Troubling Nasailleen With Mycalleys (Imp) with group judge Mrs J Miller

Paignton 2017 Gundog Group 4

Gundog Group 4: Mr & Mrs J P & E J Harper Pitswarren Zizi Jeanmaire JW with group judge Mrs J Miller

Paignton 2017 Gundog Puppy Group Winnner

Gundog Puppy Group Winner: Miss A Smith Born To Run To Afterglow with puppy group judge Mr T Johnston, Mr B Limpus (Vice Chairman) & Mr P Galvin (Royal Canin)

Terrier Group top

Paignton 2017 Terrier Group 1

Terrier Group 1: Mr I & Mrs West & Mr T West Ch Int Ch Nord Swed DK Ch Tomlyndon Eager Ernest with group judge Mr D Shields, Mrs A Hodsoll (Secretary) & Mr P Galvin (Royal Canin)

Paignton 2017 Terrier Group 2

Terrier Group 2: Mrs J Curtis Ch Brakemill Barnum Sh.CM with group judge Mr D Shields

Paignton 2017 Terrier Group 3

Terrier Group 3: Mr & Mrs K & L Jones & Mr G M Davies Maxsta Prince Of Celts with group judge Mr D Shields

Paignton 2017 Terrier Group 4

Terrier Group 4: Mr A Gullick & Ms G Van Stuivenberg Arderry Penny Red To Jaeva with group judge Mr D Shields

Paignton 2017 Terrier Puppy Group Winnner

Terrier Puppy Group Winner: Mr R J & Mrs T M Gaydon The Dashing Devil's Popcorn at Gilbri with Mr P Galvin (Royal Canin)

Hound Group top

Paignton 2017 Hound Group 1

Hound Group 1: Mrs M L Farleigh Ch Kinabula Bin There Done That with group judge Mr J Horswell, Mrs M Nixon (Committee) & Mr P Galvin (Royal Canin)

Paignton 2017 Hound Group 2

Hound Group 2: Mr D R Craig Davricard Honeybee

Paignton 2017 Hound Group 3

Hound Group 3: Mrs S Robertson & Mrs W Doherty Ch Soletrader Magic Mike

Paignton 2017 Hound Group 4

Hound Group 4: Mrs F Buchanan & Mr M Maclaren Ch & Ir Ch Tarmachan Cartier

Paignton 2017 Hound Puppy Group Winnner

Hound Puppy Group Winner: Mr D R Craig Davricard Honeybee with puppy group judge Mr T Johnston & Mr P Galvin (Royal Canin)

Pastoral Group top

Paignton 2017 Pastoral Group 1

Pastoral Group 1: Mr P M Silva Brito Multi Ch G'ucta Des Merveilles Boreales with group judge Mr J Horswell, Mr W Harris (Committee) & Mr J Wolstenholme (Royal Canin)

Paignton 2017 Pastoral Group 2

Pastoral Group 2: Miss K Jebson Ch Austmans Finn Mcmissile

Paignton 2017 Pastoral Group 3

Pastoral Group 3: Mr P Clifton Ch Joseter Mr Blobby

Paignton 2017 Pastoral Group 4

Pastoral Group 4: Mr I & Mrs M Bonham Ch Chatmar Eligable Batchelor

Paignton 2017 Pastoral Puppy Group Winnner

Pastoral Puppy Group Winner: Mr N & Mrs A Allan Allmark The Sequel with puppy group judge Mr T Johnston, Mr W Harris (Committee) & Mr J Wolstenholme (Royal Canin)

Working Group top

Paignton 2017 Working Group 1

Working Group 1: Mrs L Chapman & Mr T Chapman Ch Merrybear D' Artagnan with group judge Mr T Johnston, Mrs E Summers (Chief Steward) & Mr J Wolstenholme (Royal Canin)

Paignton 2017 Working Group 2

Working Group 2: Mr M R Veal Ch Philoma Man After Midnight

Paignton 2017 Working Group 3

Working Group 3: Mr & Mrs D & H Niall & Mr & Mrs T Rothery Davenheath Forever Blue JW Sh.CM

Paignton 2017 Working Group 4

Working Group 4: Mr A J Bongiovanni & Mr J L Heard Ankors Vasud

Paignton 2017 Working Puppy Group Winnner

Working Puppy Group Winner: Mr M Griffiths Lanfrese Limelight with puppy group judge Mr J Horswell, Mrs E Summers (Chief Steward) & Mr J Woolstenholme (Royal Canin)

Utility Group top

Paignton 2017 Utility Group 1

Utility Group 1: Miss K Davidson Ch Wellingley Which Way Now with group judge Mr G Robertson, Mr K Jessup (Committee) & Mr A Bongiovanni (Royal Canin)

Paignton 2017 Utility Group 2

Utility Group 2: Mr R Aston, Miss K Bradley & Mrs A Bowen Ch Charney Precious Gift For Kumiko JW Sh.CM

Paignton 2017 Utility Group 3

Utility Group 3: Miss M Harwood Ch Minarets Best Kept Secret

Paignton 2017 Utility Group 4

Utility Group 4: Miss R Fludder Aradet Xtra Addition

Paignton 2017 Utility Puppy Group Winnner

Utility Puppy Group Winner: Miss T Jones Carlita Time To Samba with puppy group judge Mrs J Miller, Mr K Jessup (Committee) & Mr A Bongiovanni (Royal Canin)

Toy Group top

Paignton 2017 Toy Group 1

Toy Group 1: Mr A Allcock MBE Ch Sleepyhollow Robson JW Sh.CM with group judge Mr S Mallard, Mrs S St Maur Thorp (Asst Secretary) & Mr A Bongiovanni (Royal Canin)

Paignton 2017 Toy Group 2

Toy Group 2: Mr R Smith & Mr M Coad Pamplona The Real Mccoy

Paignton 2017 Toy Group 3

Toy Group 3: Mr & Mrs I & G Robb & Mr & Mrs G Aagaard Multi Ch Gleniren Santediego Sunshoo

Paignton 2017 Toy Group 4

Toy Group 4: Mrs A Cawthera-Purdy Ch Lireva's Tarquin Fly The Bear

Paignton 2017 Toy Puppy Group Winnner

Toy Puppy Group Winner: Mr & Mrs G Mcaleny Macmoore Mr Tambourine Man with puppy group judge Mr T Johnston, Mrs S St Maur Thorp (Asst Secretary) & Mr A Bongiovanni (R C)


Copyright © 2012-2017 Paignton and District Fanciers Association. All rights reserved. Updated 24 December 2017